Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Szelektív hulladékgyűjtés otthon - tegyen a jövőért!

A modern kor vívmányai mellett sajnos egyre több környezeti problémával kell szembenéznünk. Ezek közül kiemelkedő a földünket elárasztó, egyre nagyobb tömegű szemét. Ennek mérséklésére mi is tehetünk lépéseket azzal, hogy az újrahasznosítható anyagokat nem a kommunális, hanem az arra kijelölt szelektív kukákba dobjuk. A szelektív hulladékgyűjtés otthon kezdődik.

A szelektív hulladékgyűjtés fontossága

Az utóbbi évtizedekben egyre népszerűbbé vált műanyagok mára már jelentős károkat okoznak az élővilágban. Állatok gyomrába kerülő nejlonzacskók, műanyagdarabok sok állat pusztulását okozzák. A papírgyártás fák kipusztításához vezet, amelyek az éltető oxigént szolgáltatják bolygónkon. A felhalmozódó szemétnek lassan nem találunk helyet…

Ez csak néhány példa annak érzékeltetésére, miért is fontos az emberek által, általunk termelt szemét újrahasznosítása, és miért is kap egyre nagyobb hangsúlyt az otthoni szelektív hulladékgyűjtés.

A szelektív hulladékgyűjtés előnyei

A háztartásokban keletkező hulladék szétválogatásának előnyei:

●       Csökkenteni tudjuk a tényleges szemét, vagyis az újra nem hasznosítható hulladék mennyiségét.

●       A kiválogatott anyagok felhasználásával csökkenthetjük a termékek előállításához szükséges alapanyagszükségletet, védve természeti erőforrásainkat.

●       A szerves hulladék természetbe való visszajuttatásával növelhetjük a talaj termékenységét.

●       A veszélyes hulladékok külön kezelése megelőzi, hogy a káros anyagok a talajba, így közvetve az élelmiszerünkbe, ivóvizünkbe kerüljenek.

Szelektív hulladékgyűjtés - mit hova dobjak?

Az újrahasznosításra alkalmas anyagok a szelektív hulladékgyűjtés színei szerint:

  • Papír: kék konténer
  • Fehér üveg: fehér konténer
  • Színes üveg: zöld konténer
  • Műanyag: sárga konténer
  • Fém: szürke konténer

Szelektív hulladékgyűjtés játékosan

A környezettudatosságot nem lehet elég korán elkezdeni, így jó, ha már gyerekeinket is a tudatos hulladékgyűjtésre neveljük.

Lehet a szelektív hulladékgyűjtés játék a gyerekeknek. Miután elmagyaráztuk nekik, hogy mit hova kell dobni és miért, rendezhetünk pontgyűjtő versenyt. Minden jó helyre bedobott hulladék pontot ér. Minél több pontot gyűjt össze egy nap/hét/hónap alatt, annál nagyobb nyeremény várja (pl. hétvégi kirándulás az Állatkertbe).

Készíthetünk tárgyakat, játékokat is, újrahasznosítva a szelektív hulladékot. Nem kell például méregdrága kulacsot venni a gyereknek, vihet innivalót a kiürült PET palackban. Vagy kartonból nagyon sok fantáziadús játék születhet az ügyességi játékoktól kezdve a járműépítésig, vagy jelmezhez szükséges kellék megalkotásáig.

A legfontosabb természetesen a példamutatás.

Szelektív hulladékgyűjtő otthonra

Elméletben teljes mértékig egyetértünk a szelektív hulladékgyűjtéssel. Igen ám, de hogyan csináljuk? Kicsi a konyha, nincs hova tenni a szelektált anyagokat, vagy ott éktelenkedik a konyhában, és utálatos kerülgetni nap mint nap.

Otthoni szelektív hulladékgyűjtéshez praktikus ajánlataink vannak. Két- vagy háromtálcás otthoni szelektív hulladékgyűjtőink alkalmasak papír, PET/alumínium és kommunális hulladék gyűjtésére.

Válogasson konyhai szelektív hulladékgyűjtőink közül. Talál szekrény alá, ajtóra szerelhető, vagy fiókos megoldást is. Diszkrét és hatékony módja a felhőtlen szelektálásnak.

Tartalomhoz tartozó címkék: hír